След впечатляващия интерес към премиерата на „Пътуване до Марс“, която беше разпродадена за изключително кратко време, театралното космическо приключение се завръща с допълнителна дата в София. На 18 септември от 19:00 часа сцената на Театър „Сълза и смях“ отново ще отвори врати за зрителите, готови да се впуснат в едно сатирично пътешествие отвъд пределите на Земята.
Новата комедия на Иво Сиромахов събира на едно място световни политически фигури, популярни обществени образи и фантастични персонажи в история, която умело смесва съвременен хумор, политическа ирония и театрален абсурд. В центъра на действието е Илон Мъск, който организира полет до Марс с участието на едни от най-влиятелните личности на планетата.
Сред пасажерите на космическия кораб са Доналд Тръмп, Урсула фон дер Лайен, Владимир Путин, Си Дзинпин и популярната инфлуенсърка Златка. Различните характери, стремежът към надмощие и огромните егоцентрични амбиции превръщат експедицията в поредица от хаотични и комични ситуации. Вместо спокойна мисия към Червената планета, зрителите стават свидетели на сблъсък между власт, политика и човешки слабости.
След достигането на Марс героите попадат в още по-непредвидима ситуация – среща с мистериозен извънземен, която променя динамиката на цялото пътешествие. Именно този фантастичен елемент придава на спектакъла допълнителен заряд и превръща постановката в зрелищна комбинация от комедия и сценично приключение.
Под режисурата на Златомир Молдовански спектакълът впечатлява с модерна сценична визия, динамично действие и актуални препратки към съвременния свят. Сценографията на Даниела Николчова и музиката на Сибин Златарев създават усещане за истинска космическа експедиция, в която напрежението и смехът вървят ръка за ръка.
„Пътуване до Марс“ е спектакъл, който превръща глобалната политика в театрална сатира и доказва, че дори в Космоса хората не могат да избягат от собственото си его. Постановката е подходяща за зрители над 16 години и обещава вечер, изпълнена с хумор, изненади и много театрална енергия.






